О ШКОЛЕ

Дата: 16 марта 2015 в 16:23, Обновлено 2 ноября 2016 в 21:25

«Наша школа! Какая она?»

•В ней работают творческие, высокопрофессиональные учителя, значит – качественная!
•Учительский коллектив дружный и постоянный, значит – надёжная!
•Здесь много улыбающихся лиц, значит – счастливая!
•Здесь всегда рады обретению новых друзей, значит – гостеприимная!

•Сюда бывшие ученики приводят детей и внуков,значит – любимая!

• Здесь работают  бывшие ученики, значит – очень любимая!!!

Школа адчыніла свае дзверы 1 верасня 1975г.
     Сёння ў школе працуе 21 настаўнік пад кіраўніцтвам  дырэктара  Мальца Дзмітрыя Уладзіміравіча, намеснікаў  дырэктара па асноўнай дзейнасці Мандзік Марыны Ігараўны і Кіслай Людмілы Мікалаеўны.
    У 2016/2017 навучальным годзе ў школе займаецца 53 вучня: 1-4 кл.- 14 вучняў, 5-9 кл.- 32 вучня, 10-11кл.-7 вучняў; дзіцячы сад наведвае 7 дашкольнікаў.
  У школе ёсць 12 памяшканняў, камбінаваная майстэрня, кабінет абслугоўваючай працы, бібліятэка, спартыўная зала, камп’ютэрны клас. Каля будынка школы размешчаны прышкольны вучэбна-доследны ўчастак, сад, стадыён, гульнёвая пляцоўка.
      Удзельнікамі важнейшых падзей школьнага жыцця з’яўляюцца праўленне СПК “Азяранскі”,  Курылавіцкі сельвыканкам, Мілявіцкі СДК. Разам з імі пачынаем кожны год і выпраўляем у дарогу жыцця выпускнікоў. Школа знаходзіцца ў пастаянным пошуку ўдасканалення супрацоўніцтва з бацькамі. Традыцыйнымі сталі спаборніцтвы “Тата, мама, я – спартыўная сям’я”, турыстычныя паходы, святы з удзелам бацькоў, вечары сустрэчы з выпускнікамі, шэфства над ветэранамі вайны і працы, фестывалі дзіцячай творчасці.