С окончанием учебного года!

Волонтерское и тимуровское движение

Дата: 20 апреля 2018 в 15:12, Обновлено 23 октября 2019 в 10:50

Валанцёрскі атрад "Пламенные сердца" і цімураўскі атрад "Забота"

Мэта работы атрадаў: аказанне дапамогі і падтрымкі пажылым і адзінокім людзям, ветэранам працоўнага фронту, дзецям - інвалідам, добраўпарадкаванне помнікаў і пахаванняў, прапаганда ЗЛЖ і прыцягненне ўвагі грамадскасці да праблем экалогіі і маральнасці

Асноўныя напрамкі:

Міласэрнасць (выхаванне дабрыні, чуласці, спагады)
Атрады нашай ўстановы адукацыі ўдзельнічаюць у сацыяльных і дабрачынных акцыях, праектах: «Ад сэрца да сэрца» (да Дня пажылога чалавека), «Дзеці-дзецям» (да Дня інваліда), "Цуды на Каляды", "Утульны двор - цёплая хата» , «Велікодны падарунак», «Ветэран жыве побач», «Памяць».

Праца па гэтым напрамку, дапамагае дзецям памяняцца ўнутрана, стаць літасцівей і дабрэй адзін да аднаго і да  людзей.

Спорт і здаровы лад жыцця (прапаганда і рэклама здаровага ладу жыцця, адмова ад шкодных звычак)
Здароўе - бясцэнны здабытак не толькі кожнага чалавека, але і ўсяго грамадства. З мэтай пашырэння уяўленняў вучняў пра навакольны свет, фарміравання ў іх навыкаў здаровага ладу жыцця, валанцёры і цімураўцы ўстановы адукацыі праводзяць шэраг мерапрыемстваў і акцый па гэтым напрамку: «Мы супраць алкаголю», «СТОП - спайс», «Небяспека -СНІД!», «Шлях да здароўя »,« Кінь цыгарэту », а таксама з'яўляюцца актыўнымі ўдзельнікамі раённых акцый, конкурсаў і спаборніцтваў, прапагандуюць здаровы лад жыцця сярод моладзі.

Экалогія і працоўная дзейнасць (прыцягненне ўвагі грамадскасці да праблем экалогіі, фарміраванне працоўнага выхавання)
Для таго каб захаваць прыгажосць прыроды і яе жыхароў, неабходная любоў да навакольнага свету. Валанцёры атрада "Пламенные сердца" сваімі рукамі майструюць кармушкі і шпакоўні для птушак, а таксама праяўляюць клопат пра жывёл.

Акультурванне тэрыторыі і клопат пра чысціню роднага аграгарадка, таксама з'яўляецца адным з напрамкаў работы  атрадаў установы адукацыі.

Члены атрадаў удзельнічаюць у працоўных акцыях «Чысты дом», «Мы разам», акультурваюць тэрыторыю каля помнікаў воінаў, а таксама даглядаюць за магіламі загінуўшых воінаў у в.Вайнілавічы і аг. Мілявічы на мясцовых могілках.

Функцыі атрадаў

Наглядная агітацыя (выпуск лістовак, буклетаў, правядзенне апытання)
правядзенне прафілактычных заняткаў;
правядзенне масавых акцый, спаборніцтваў, выстаў, гульняў;
распаўсюджванне інфармацыі
(буклеты, плакаты, апытанні);

Волонтерский отряд "Пламенные сердца"

Картинки по запросу картинки сердце в ладонях

Мы в интернете: https://vk.com/club187735286

19.10.2019 Акцыя "Чысты лес"

19 кастрычніка па ўсёй краіне прайшла экалагічная акцыя “Чысты лес”. Навучэнцы і педагогі ДУА “Мілявіцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа” таксама далучыліся да карыснай справы.

Пад кіраўніцтвам работнікаў Курылавіцкага лясніцтва Новіка Андрэя Сцяпанавіча і Рожкі Анатолія Паўлавіча школьныя актывісты, а гэта члены цімураўскага і валанцёрскага атрадаў установы адукацыі, весела і дружна ўзяліся за справу: ачышчалі ад смецця лесапаласу, якая праходзіць уздоўж шашы і лясную аўтамабільную стаянку, што знаходзіцца недалёка ад аграгарадка Мілявічы. Надвор’е спрыяла, свяціла сонейка, настрой быў цудоўны, і таму справа ўдалася на славу. Самымі адказнымі і добрасумленнымі былі Новік Павел, Новік Кацярына, Боцька Дзмітрый, Боцька Максім.

У час акцыі навучэнцы не толькі  навялі парадак, але і даведаліся шмат цікавага пра наш лес: якое дрэва самае старажытнае? Дзе жывуць ласі і зайцы? Чаму трэба ахоўваць мурашнікі? Новік А.С. паведаміў дзецям, што такія мерапрыемствы неабходны не толькі для таго, каб захаваць чыстым свой лес, сваю зямлю, паветра, а, ў першую чаргу, гэта неабходна людзям, каб захаваць сваё здароўе, парадак і чысціню там, дзе ты жывеш.

19.10.2019 Акцыя "Цёплыя сэрцы"

Волонтёрская акция "Ветеран живёт рядом"​

Час памяти, посвященный героям Великой Отечественной войны Зинаиде Туснолобовой и Иосифу Марченко.

Лыжня - 2019

КТД "Поздравляем, желаем..."

В рамках акции "Чудеса на Рождество" Дед Мороз из Милевичского детского сада-СШ посетил детей в Мостовском социальном приюте и вручил им подарки, которые были собраны ребятами нашей школы.

Волонтёры и тимуровцы спешат на помощь Архип А.Н., Городок А.И., Блажевич М.Ф.

Акция "Волонтёры спешат поздравить"

Акцыя "З добрым сэрцам у кожны дом"

Изображение   Акция «Выбери здоровье – откажись от табака!»

Изображение    Твой выбар - твоё жыццё

Изображение    Сто затей для друзей

Изображение    Акцыя "З пашанай да састарэлых"

Яблочный каравай Члены волонтёрского отряда "Пламенные сердца" приняли участие в конкурсе-акции "Яблочный каравай". Побывали в гостях у Евсейчик Э.В., ветерана педагогического труда

Изображение  В рамках районного этапа республиканской акции «Эко-мир» учащиеся стали участниками школьной экологической акции «Муравейник», которая проводилась совместно с Куриловичским лесничеством подруководством лесника Рожко А. П.

Оказание помощи одиноко проживающим пожилым людям

Акция "Памятник"

План работы волонтерского движении